Palit RTX 4060 Infinity 2 ve Gainward RTX 4060 Python 2 Ekran Kartları Piyasaya Sürüldü

Palit ve Gainward, sırasıyla GeForce RTX 4060 Infinity 2 ve GeForce RTX 4060 Python 2 isimli yeni grafik kartlarını tanıttı. Bu kartlar boyut olarak önceki modellere benzer ancak soğutucu kapakları ve soğutucular için farklı tasarımlarla geliyor. Yeni ve eski modeller arasındaki temel fark soğutma teknolojisinde yatıyor. Infinity 2 ve Python 2 modellerinde yük hafif olduğunda çalışmayı durdurarak gürültüyü azaltan çift 92 mm fan bulunuyor.

Bu özellik daha önceki DUAL V1 ve Ghost V1 modellerinde de mevcuttu. Ancak yeni modellerde öncekilerden farklı olarak RGB aydınlatma bulunmuyor ve daha basit bir soğutma çözümü kullanılıyor. Isıyı çekirdek bileşenlerden verimli bir şekilde dağıtmak için bakır ısı borusuyla birleştirilmiş bir alüminyum soğutucu bulunuyor. Yeni modellerin soğutucu kapakları ve fan alanlarının etrafında Palit modelinde sonsuzluk işareti, Gainward modelinde ise pitonu temsil eden S şeklinde bir desen yer alıyor.


Gainward GeForce RTX 4060 Python 2 Ekran Kartı

Performans açısından Infinity 2 ve Python 2 ekran kartları, NVIDIA’nın RTX 4060 standart özelliklerini takip ediyor. Bu her iki ekran kartının da 2460 MHz boost frekans ve 17 Gbps bellek hızına sahip oldukları anlamına geliyor. Fiyatlandırma konusunda ise bu kartların üreticileri olan Palit ve Gainward’ın fiyatları RTX 4060 kartları için mevcut piyasa fiyatlarına uygun şekilde belirlemesi bekleniyor. Bu piyasa oranları yakın zamanda belirli bölgelerde 250$ civarına düştü. Bu fiyatlandırma stratejisi, Infinity 2 ve Python 2 ekran kartlarını çok fazla para harcamadan bilgisayarlarının grafik performansını arttırmak isteyenler için uygun fiyatlı seçenekler haline getiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x