Petkim, sürdürülebilirlik için yeşil finansman kullanacak

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Petkim’in yeşil finansman ile gerçekleştireceği atık su bertaraf ünitesi yatırımı, şirketin sürdürülebilirlik alanındaki taahhüdüne ve yeşil finansmanın sektördeki önemine de dikkat çekiyor.

Finansman kaynaklarını çeşitlendirmeye odaklanan ve sürdürülebilirlik vizyonu doğrultusunda kararlı adımlar atan SOCAR Türkiye, bu kapsamda ilk kez bir yatırım için sürdürebilirlik temelli dış kaynak kullandı.

Bu kapsamda Petkim, sürdürülebilirlik hedeflerine doğru önemli bir adım atarak atık su bertaraf ünitesi için 10 milyon dolarlık yeşil finansman kullanacak ve 4 yıl vadeli aldığı krediyle şirketin sürdürülebilirlik odaklı projelerine katkı sağlayacak.

SOCAR Türkiye, sürdürülebilirlik stratejisini, “Karbonsuzlaşma, Döngüsel Ekonomi ve Yeşil Finansman” prensipleri üzerine inşa ediyor.

Bu prensipler çerçevesinde grup şirketlerinden Petkim de topluma ve çevreye karşı sorumluluk bilinciyle ürünlerini sürdürülebilir olarak üretme hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor.

PETKİM SÜRDÜRÜLEBİLİR ÜRETİMİ TESCİLLEYEN ISCC PLUS SERTİFİKASINI ALMIŞTI

Petkim, 2023 yılında sürdürülebilir üretim gerekliliklerinin uygulandığını tescilleyen ISCC Plus sertifikasını almaya hak kazanmıştı.

Sertifika kapsamında biyo, döngüsel ve biyo-döngüsel Etilen, Propilen ve Alçak Yoğunluklu Polietilen ürünlerini üretebilecek.

Petkim, önümüzdeki dönemlerde diğer ürünlerini de ISCC Plus sertifikası kapsamında sürdürülebilir olarak üretme hedefi doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x